;
Bugün, 30 Haziran 2022 Perşembe
6 şüpheli şahıstan, 6 adet silah ele geçirildi
TÜRKİYE, TÜRKOĞLU’NU KONUŞUYOR
GENÇ KAMEK KURSLARI BAŞLIYOR
KUYUMCULAR, KSÜ’de ALDIKLARI EĞİTİMLE ÖZGÜN VE MODERN TASARIMLAR ORTAYA KOYDULAR
Kahramanmaraş-Trabzon Kardeşliği
33.9° / 20.2°
KİÜ Meslek Yüksekokullarında Mezuniyet Coşkusu
Adana servis yolu çalışmasında sona gelindi
Çağlayancerit Yolunda Yenileme Çalışmalarını Tamamlandı
“Kahramanmaraş Evliyaları” kitabı tanıtıldı
“Şehrim Kahramanmaraş aynı zamanda sanayi şehridir.”
GSB spor okulları ve GSB Engelsiz spor okulları açıldı
Hapis cezası bulunan şahıs, denetlemelerde yakalandı
DOĞA YÜRÜYÜŞÜ YAZ EĞİTİMİ KURSU YAPILDI
Doğal Yaşam Parkı Vatandaşların Gözdesi Oldu
Sürücüler Alternatif Güzergâhlara Yönlendirildi!

Öğrencilerin Hazırladığı Çalışmalar Sergilendi

Bulutoğlu Şehit İrfan Karabıçak Ortaokulu 5,6, 7 ve 8. Sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan ebru, yağlı boya mozaik çalışmalarının yer aldığı serginin bu yıl üçüncüsü gerçekleştirildi.
Eğitim - Kültür 27.05.2022 08:41:18 0

Geleneksel olarak Bulutoğlu Şehit İrfan Karabucak İlköğretim Okulu'nda düzenlenen resim sergisinde öğrencilerin hazırladığı çalışmalar ziyaretçilerin beğenisini topladı. Sergide, yağlı boya resimler, mozaik çalışmaları, ebru çalışmaları ve öğrencilerin el emeği göz nuruyla hazırladığı çeşitli eserler yer alıyor.
Serginin açılışına katılan Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli'nin yaptığı ebru çalışmasının öğrenciler tarafından hayranlıkla ve ilgiyle izlenmesi dikkat çekti.
Sergi hakkında bilgi veren Bulutoğlu Şehit İrfan Karabıçak Ortaokulu Müdürü Hamdi Akçam şunları ifade etti: "Okulumuz öğrencilerinin 2021-2022 eğitim öğretim yılında, bu zamana dek, resim öğretmeni Şükran Özkan ve teknoloji tasarım öğretmenimiz Aytül Ertaş ın emekleriyle hazırlamış oldukları resim sergisine ilgili katılımlarla çok keyifli oldu. Bu durumda öğrencilerde gayret ve azmin daha da önem arz ettiğine dikkat çekildi."
Serginin açılışında konuşan Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli şunları dile getirdi: "Okullarımız sadece bilginin verildiği, bilginin ezberletildiği mekanlar değil sosyalleştiği, çocuklarımızın özgüven kazandığı, kendilerini ortaya koyduğu mekanlardır aslında. Aslında bu sergi dışarıdan gördüğümüz haliyle bile kendisini gösteriyor, çocuklarımız kendilerinden, kendi gönüllerinden, kendi hayal dünyalarından ortaya koydukları ürünleri göreceğiz. Ben emek veren tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve idarecilerimize teşekkür ediyorum. Üçüncü geleneksel serginin inşallah 33.'sünü de okulumuzda devam ettirmelerini diliyorum."
Konuşmanın ardından serginin kurdelesi kesilerek, öğrencilerin eserlerinin yer aldığı sergi gezildi.