Anasayfam Yap  Sık Kullananlara Ekle Künye Arşiv Reklam
BELEDİYELER
EĞİTİM KÜLTÜR
EKONOMİ
GÜNDEM
RESMİ İLANLAR
RÖPORTAJLAR
SAĞLIK
SİYASİ
SPOR
YAŞAM
Türkiye Kent Konseyleri Birliği Kahramanmaraş’taydı

4.8.2017 - 21:22

Türkiye Kent Konseyleri Birliği Başkanı Necati Binici ve yönetim kurulu üyeleri Kahramanmaraş’ta bir araya geldi.

Türkiye Kent Konseyi Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Arıkan ile birlikte Kahramanmaraş Valiliği ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ziyaret edildi.  Yapılan ziyaretler sonrası Kahramanmaraş Basını ile bir araya gelen Türkiye Kent Konseyler Birliği Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri, yapılan ziyaretler ve Kent Konseyi Birliği hakkında bilgilendirme de bulundular.


Kent Konseyleri Birliği yöneyim kurulu üyesi Zeynep Arıkan, Kent Konseyleri Birliği Başkanı ve Yönetim Kurulunu üyelerini Kahramanmaraş’ta misafir etmekten onur duyduğunu dile getirerek, birliğin öneminden bahsetti.


Zeynep Arıkan yaptığı konuşmasına şu şekilde devam etti.


‘’TKKB, tüm ülke genelinde ki kent konseyleri arasında işbirliğini ve iletişimi sağlayan genelde ve yerelde karşılaşılan sorunları çözümlemede ve kent konseylerinin gerçek manada üstlendikleri bir takım görevlerin gerçekleşmesine katkı sağlamak için çalışmalar yapmakta.


Günümüzde sivil toplum, sivil düşünme, sivil hareket, sivil inisiyatif gibi kavramların gün geçtikçe hayatımızda ne kadar fazla yer aldığının hepimiz farkındayız. Halkın yerel yönetim organlarının çalışmalarına katılım ve denetim sağlamak, kentinin ve kentin hak ve hukukunun korunması, mevcut sorunların çözümü ve geleceğe yönelik projelere katkıda bulunmak, ortak aklın harekete geçmesini sağlamak, kısaca bireylerin ve halkın kendi yaşadığı yere ait hissetmesini sağlamak katılımcı ve çoğulcu demokrasilerin vazgeçilmezidir diye düşünüyorum. Bu bağlamda sivil düşüncenin ve sivil inisiyatifin vücut bulduğu mekanizmalar hepimizin bildiği gibi sivili toplum örgütleri. Sivil toplum örgütlerinin bir çatı altında toplandığı mekanizmalar da yine hepimizin bildiği gibi kent konseyleri, bu yüzden diyebiliriz ki Kent Konseyleri en kısa tanımıyla bir şehrin ortak aklının temsilcileri, bu sebeple de çok önemli bir misyona sahipler. TKKB’de bu misyonu en doğru şekilde üstlenmiş ve bunun için gayretli ve özverili çalışmalar yapan bir oluşum. Bende bu oluşumun bir parçası olmakla büyük bir onur ve bu vesileyle birliğimizin Kahramanmaraş buluşmasının şehrimize ve birliğimize hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.’’


Kent Konseyleri Birliği Başkanı Necati Binici, Kahramanmaraş’ta Zeynep Arıkan hanımefendinin misafiri olarak bulunmaktan onur duyduğunu dile getirerek şunları söyledi.


‘’Kahramanmaraş’ta bir takım ziyaretler de bulunduk. Kent Konseyleri Birliği olarak hedefleriz doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kahramanmaraş Valiliği ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ziyaretlerimiz oldu. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Fatih Mehmet Erkoç bey ile Kahramnmaraş Kent Konseyi hakkında görüşlerimizi paylaştık. Kahramanmaraş’ta kent konseyi tekrardan aktif hale getirilmelidir. Başkan Fatih Mehmet Erkoç bey, Kent konseyleri birliği için düşüncesini bizlerle paylaştı. Tekrardan Kahramanmaraş Kent Konseyini kurma taraftarı olmadığını gördük. Siz basın mensuplarımızdan da bu konuda kamuoyu oluşturmanızı ve Kent Konseyinin bir şehir için ne kadar önemli olduğunu dile getirmenizi istiyoruz.’’


Kahramanmaraş Basın Camiasının sorularına, Başkan ve yönetim kurulu üyeleri tarafından cevap verilerek, program sohbet havasında devam etti.


Son olarak Türkiye Kent Konseyleri Birliği Yönetim Kurulu üyesi Zeynep Arıkan şunları söyledi.


‘’Türkiye Kent Konseyleri Birliğimizin toplantısına ev sahipliği yapan ve birliğimizi misafir eden Onikişubat Belediyemize ve sayın Başkanımıx Hanefi Mahçiçek beyefendiye sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Burada toplantımıza iştirak eden istişare ortamında verimli sorular ve cevaplarla bizleri kırmayıp gelen siz değerli basın mensubu arkadaşlarıma da canı gönülden teşekkür ediyorum.’’    HABER: MUSTAFA ALYAZ
ÖNCEKİ HABER
Dulkadiroğlu`nda Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Açıldı
SONRAKİ HABER
Büyükşehir Ilıca-Alişar Grup Yolunda


FACEBOOK YORUMLARI
YORUM YAZ
Nick :
Yorum :
Güvenlik Kodu : C8rds 
 
   
YORUMLAR
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılamadı...


Eklenme Tarihi : 4.8.2017 -
Güncelleme Tarihi : 4.8.2017 21
Sitene Ekle :İLGİLİ HABERLER  Yorum Gazetesi
Copyright © 2018   

http://www.yorumgazetesi.com/

[email protected]  
Haber Kategoriler

 • BELEDİYELER
 • EĞİTİM KÜLTÜR
 • EKONOMİ
 • GÜNDEM
 • RESMİ İLANLAR
 • RÖPORTAJLAR
 • SAĞLIK
 • SİYASİ
 • SPOR
 • YAŞAM


 • Künye
 • Reklam
 • Arşiv
 • Sitene Ekle
 • İletişim