Anasayfam Yap  Sık Kullananlara Ekle Künye Arşiv Reklam
BELEDİYELER
EĞİTİM KÜLTÜR
EKONOMİ
GÜNDEM
RESMİ İLANLAR
RÖPORTAJLAR
SAĞLIK
SİYASİ
SPOR
YAŞAM

Satranç Turnuvası Ödülleri Dağıtıldı

10.4.2017 - 11:8

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu işbirliği ile düzenlenen 5 Nisan Madalya Günü 8. Uluslararası Satranç Turnuvasında dereceye girenlere ödülleri dağıtıldı.

Batıpark Spor Salonu’nda 4 Nisan 2017 Salı günü başlayan satranç turnuvasına Belarus, Ukrayna, Gürcistan, İran, Azerbaycan, Türkmenistan, Kosova, Bulgaristan ve Suriye ile Türkiye’nin çeşitli illerinden 510 sporcu katıldı.


A,B,C ve D Kategorilerinde olmak üzere her kategoride 8 dalda olmak üzere 136 sporcuya ödül verildi.


Ödül töreninde bir konuşma yapan Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Nilüfer Çınar Çorlulu, böylesine anlamlı bir organizasyonda bulunmaktan onur duyduğunu ifade ederek:  “5 Nisan Madalya günü anısına başlatılan bu turnuvanın bu yıl 8.’si gerçekleşti. Burada bulunmaktan çok mutluyum. Gerek yurt dışından gerekse yurt içinden gelen tüm sporcularımıza ve dereceye giren sporcularımıza başarılarının devamını diliyorum. Bu turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.


Konuşma sonrasında ödül törenine geçildi ve dereceye girenlere madalyaları, kupaları ve hediye çekleri Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Cevdet Kabakcı, Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Nilüfer Çınar Çorlulu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali ihsan Kabakcı ve Gençli ve Spor Şube Müdürü Halil Bozdoğan tarafından verildi.


Ödül dağıtımının ardından Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Cevdet Kabakcı, Yönetim Kurulu Üyesi Nilüfer Çınar Çorlulu’ya bir buket çiçek takdim ederek teşekkür etti.


Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Nilüfer Çınar Çorlulu ise Fidan Dikim Belgesi takdim ederek teşekkür etti.


5 Nisan Madalya Günü 8. Uluslararası Satranç Turnuvasında dereceye girenler ise şunlar:


A Kategorisi:


1.Vitaliy Bernadskıy – Ukrayna, 2. Davit Benidze – Gürcistan, 3. Shahriyar Rahmanov – Azerbaycan, 4.Oleksandr Bortnyk- Ukrayna, 5.Meilis Annaberdiev-Türkmenistan, 6.Ekin Barış Özenir- Karaman, 7. Toghrul Hasanzade-Azerbaycan, 8. Yulia Gökbulut-Ankara, 9. Krıll Stupak –Belarus, 10. Serkan Soysal-İstanbul


Ayrıca bu kategoride Genel haricinde En İyi Türk, En İyi Yerel, En İyi Rating 2200, EN İyi Rating 2000, En İyi 50 Yaş ve Üstü, En İyi 20 Yaş ve altı ile En İyi Bayan Sporcu dallarında da ödüller verildi.


B Kategorisi:


1.Mehmet Aziz Ateş-Burdur, 2. Abdullah Özbilici-Adıyaman, 3.Selin Nesanır-Gaziantep, 4. Ferhat Durmaz-Gaziantep, 5. Hayati Toksan-Ordu, 6.Murat Veysi İlçin-Siirt, 7.Sinan Eminov-Bulgaristan, 8.Ali Mangal-Siirt, 9. Mücahit Yenil-Karaman, 10. Ahmet Eren Polat-Karaman


B Kategorisinde de En İyi Ratingsiz Sporcu, En İyi Yerel Sporcu, En İyi 1500 UKD ve Altı, En İyi Yerel 16 Yaş ve Altı, En İyi Bayan Sporcu ve En İyi 50 Yaş ve Üstü dallarında da ödüller verildi.


C Kategorisi:


1.Dila Baloğlu-Malatya, 2.Barış Ertürk-Gaziantep, 3. Mehmet Can Baştemir-Gaziantep, 4. Ahmet Toygun Karslıgil-Kahramanmaraş, 5. Sermin Naz Aydemir-Mersin, 6. Nadiye Bereketoğlu- Hatay, 7. Esma Nur Çilekaya-Kahramanmaraş, 8. Arif Emre Abacı-Kahramanmaraş, 9.Mehmet Ertuğrul Kaya-Gaziantep, 10. Bahadır Berkay Uylukçu-Kahramanmaraş, 11.Daniyel Hepsağ-Adana, 12.Veysel Kuş-Kahramanmaraş, 13. Delfin Yunus-Mersin, 14. Elif Öter-Kahramanmaraş, 15. Ahmet Selim Paksoy-Kahramanmaraş


Bu kategoride de En İyi Yerel Sporcu, En İyi Bayan Sporcu ve En İyi 10 Yaş Sporcu dallarında da ödüller verildi.


D Kategorisi:


1.Mert Ayper-Adana, 2.Çağan Tütüncüler-Gaziantep, 3.Elif Zeren Yıldız-Hatay, 4.Özgür Deniz Hasırcı-Hatay, 5.Efdal Gülbahar-Kahramanmaraş, 6.Yusuf Bastem-Kahramanmaraş, 7. Hüseyin bakımlı-Hatay, 8.Arda Çekilmez-Gaziantep, 9.Kayra Öztemiz-Gaziantep, 10.Kutay Sakmak-Gaziantep, 11. Betül Cemre İzi-Gaziantep, 12. Hatice Kübra Çilekaya-Kahramanmaraş, 13. Ahmet Selim Uygun-Gaziantep,14. Selahattin Taha Avcı-Gaziantep, 15.Şahin Ölçal-Gaziantep


Bu kategoride de En İyi Yerel Sporcu, En İyi Bayan Sporcu ve En İyi 7 Yaş Sporcu dallarında da ödüller verildi.




ÖNCEKİ HABER
Başkan Erkoç “Engelleri Birlikte Aşıyoruz”
SONRAKİ HABER
Kahramanmaraş Tekstil Makineleri Fuarı (KTM 2017)Açıldı


FACEBOOK YORUMLARI
YORUM YAZ
Nick :
Yorum :
Güvenlik Kodu : kGzPV 
 
   
YORUMLAR
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılamadı...


Eklenme Tarihi : 10.4.2017 -
Güncelleme Tarihi : 10.4.2017 1
Sitene Ekle :



İLGİLİ HABERLER

  Yorum Gazetesi
Copyright © 2017   

http://www.yorumgazetesi.com/

yorum46@hotmail.com  
Haber Kategoriler

  • BELEDİYELER
  • EĞİTİM KÜLTÜR
  • EKONOMİ
  • GÜNDEM
  • RESMİ İLANLAR
  • RÖPORTAJLAR
  • SAĞLIK
  • SİYASİ
  • SPOR
  • YAŞAM


  • Künye
  • Reklam
  • Arşiv
  • Sitene Ekle
  • İletişim