Anasayfam Yap  Sık Kullananlara Ekle Künye Arşiv Reklam
BELEDİYELER
EĞİTİM KÜLTÜR
EKONOMİ
GÜNDEM
RESMİ İLANLAR
RÖPORTAJLAR
SAĞLIK
SİYASİ
SPOR
YAŞAM
Çayır “Evet Dememiz Her şeyi Kabul Etmemizi Gerektirmez”

3.4.2017 - 9:53

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çayır: “Birey hak ve özgürlükleri şartlar ne olursa olsun ayakta tutmazsanız, getireceğiniz sistem ne olursa olsun hüsran olur.” dedi.
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çayır, Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Haşim Yanar ve BBP il Başkanı Bilan Odunkıran basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Düzenlenen basın toplantısında konuşan Çayır: “ Devletin bekası bile söz konusu olsa Türkiye adaletten vazgeçmemelidir. İnsanların hak ve özgürlükleri hiçbir zaman göz ardı edilmemelidir. Bir yerde adalet yoksa siz orada huzuru ve mutluluğu sağlayamazsınız.” dedi.


“Eksiklere Rağmen Evet Diyoruz”


Siyasette her zaman için farklı görüşlere saygı duyduklarını belirten Çayır konuşmasını şöyle sürdürdü: “Partinin kararlarını tanımayan kişilerle adım atılmaz. Görüşleriniz  farklı olabilir saygı duyarız ama partinin kararlarına uymayan kişilerle kimse birlikte yürümez. Bizim evet dememiz iktidarın tüm söylediklerine katılıyoruz anlamına gelmez. Onların yanlışlarını görüp dile getirmek bizlerin görevidir. Terörden, 15 Temmuz darbesinde daha beter olan bir şey var oda Türkiye’nin içe doğru kendi kabuğuna çekmeye çalışılmasıdır. Bu çok daha büyük felaketlere yol açar. Bütük eksikliklerine rağmen referandumda evet diyen bir hareketiz. Bizler sistem değişikliğini her zaman savunduk. Bu  sistem kısmen olarak sağlıyor. Kimse havada uçan adam olmak zorunda değil. Bizim normal insanlara ihtiyacımız var. BBP’nin evet demesi sıradan bir partinin evet demesine benzemez. Elbette ki içimizde çokça tartıştık. Farklı fikirler ortaya atıldı ama sonuçta bu karara vardık.” 


“Başkanlık Sistemi 94 Yıldır Tartışılıyor”


Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Haşim Yanar ise Başkanlık sisteminin 94 yıldır tartışıla gelen bir konu olduğunu söyledi. Ülkenin darbe anayasalarından kurtulması gerektiğini belirten Yanar: “ Ülkemiz ne zaman bir atılım yapacak olsa bu darbe anayasası başımıza bela olmuştur. Anayasa’da çeşitli değişiklikler yapılsa da bu sistemden çıkamamıştır. Hiçbir zaman milletin derdine çare olmamıştır. Geçmişte birçok liderde Başkanlık sistemini savunup gündeme getirmişlerdir. Bu halkın önünde gelmiş değerli bir fırsattır. Hiç kimse bu sorumluluktan kaçamaz. Önemli olan bu referandumun dürüst ve güvenilir olmasıdır. Darbeci vesayet bitirilmeden rahmetli şehir liderimizin suikastının da çözüme kavuşturulması imkansızdır. Bu referandumda bazı eksiklikler olsa da biz bunu önemsiyoruz.” diye konuştu.


 “Ayrıştırıcı Bir Tutum İçerisinde Olmayacağım”


Son olarak BBP il başkanlığına atanan Bilal Odunkıran ise hiçbir zaman ayrıştırıcı bir tutum içerisinde olmayacağını belirterek şunları söyledi:” Evetciler de bizim kardeşimiz hayırcılarda bizim kardeşimizdir. Hiçbir zaman kutuplaştırmanın yanında yer almayacağım. Teşkilat içerisindeki arkadaşlarımızın kararları ne olursa olsun saygı ile karşılıyorum. Siyasi partileri yasal olarak il ve ilçe teşkilatlarının dernekler masası tarafından evrakları alınarak yargıtaya gönderir. Hangi ilin teşkilatı tamamlayıp tamamlamadığı Yargıtay’daki durumu belirler. Hasan Kızıldağ arkadaşımız evraklarını zamanında vermediğinden dolayı mühferis durumuna düşmüştür.”
ÖNCEKİ HABER
8. Uluslararası Satranç Turnuvası Başladı
SONRAKİ HABER
KMTSO Başkanı Zabun “İnşaat, Ekonominin Lokomotifi Olmaya Devam Edecek”


FACEBOOK YORUMLARI
YORUM YAZ
Nick :
Yorum :
Güvenlik Kodu : NBYaj 
 
   
YORUMLAR
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılamadı...


Eklenme Tarihi : 3.4.2017 -
Güncelleme Tarihi : 3.4.2017 09
Sitene Ekle :İLGİLİ HABERLER
  Yorum Gazetesi
Copyright © 2018   

http://www.yorumgazetesi.com/

[email protected]  
Haber Kategoriler

 • BELEDİYELER
 • EĞİTİM KÜLTÜR
 • EKONOMİ
 • GÜNDEM
 • RESMİ İLANLAR
 • RÖPORTAJLAR
 • SAĞLIK
 • SİYASİ
 • SPOR
 • YAŞAM


 • Künye
 • Reklam
 • Arşiv
 • Sitene Ekle
 • İletişim