Anasayfam Yap  Sık Kullananlara Ekle Künye Arşiv Reklam
BELEDİYELER
EĞİTİM KÜLTÜR
EKONOMİ
GÜNDEM
RESMİ İLANLAR
RÖPORTAJLAR
SAĞLIK
SİYASİ
SPOR
YAŞAM
Kürşad Kerem AKÇAKALE
[email protected] -
15.12.2015 - 16:51

“Bu Mahir Ünal’ın adına çok dikkat!”

Pazartesi akşamı Kızım Süreyya Ceylin’in hadi baba kitap saati yapalım demesinden dolayı, birazda hayıflanarak (benim düşünmem gerektiği için) kitaplarımın olduğu raflara doğru yöneldim. Hangi kitabı okuyayım diye göz gezdirirken, gazeteci-yazar olan ve her köşesiyle ses getiren, yaptığı haberlerle ve yazılarıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Kahramanmaraş’ımızın yetiştirdiği,  güçlü kalemlerden Yener Atlı ağabeyimin, Best Of Maraş Politika Caddesi adlı kitabını elime aldım.

Sevgili Yener Atlı ağabeyim kitabı bana 07 Temmuz 2013 de hediye etmişti. O zamandan sonra kitabı bir kere okuma fırsatım olmuştu. Aradan geçen uzun zamanın ardından kitaba tekrar göz atıp, geçmişte Kahramanmaraş’ta yaşanan gelişmeleri ve siyaseti anımsamak istedim. 

İçindekiler kısmına göz atarak dikkatimi çekecek bir yazı arıyordum ki, “Bu Mahir Ünal’ın adına çok dikkat!” başlıklı yazı ilgimi çekti. 29 Nisan 2011 tarihinde kaleme alınan, kitabın 212 sayfasında yer alan yazıyı tekrar okudum.

Yazıda dönemin vekilleri teker teker tanıtılmış, Mahir Ünal’ın tanıtım kısmında ise, tek başına alt sıralarda anlatılacağı yazılmıştı.

“...Eğer bu kentin sivil toplum örgütleri, medyası, bürokrasisi, yerel yönetimi ve en önemlisi de AK Parti teşkilatı iyi değerlendirirse Mahir Ünal adı ile Kahramanmaraş’a piyango vurmuş diyebiliriz… İddia ediyorum ki bu Mahir Ünal adını hafızalarınıza kazıyın, milletvekili seçildiğinde ya partisinin ‘genel başkan yardımcısı’, ya ‘TBMM Başkanı’ ya da muhtemelen ‘bakan’ olacaktır…”

Sevgili okuyucularım şunu da hatırlatmak isterim ki bu yazı yazıldığı vakit Mahir Ünal Ak Parti 3. Sıra adayı olarak seçime girmiş ve vekil olmuştu. Kısacası Mahir Ünal’ı Kahramanmaraşlı tanımıyordu.

Gel gelgelim ki o zamandan bu zamana Mahir Ünal gece gündüz durmadan, bıkmadan, usanmadan çalışarak, kendini Kahramanmaraş’ta ki herkese tanıttı. Kahramanmaraşlı da memleketine her çalışanı bağrına bastığı gibi o zaman tanımadığı ama şimdilerde herkesin tanıdığı Mahir Ünal’ı bağrına bastı.  Yener Atlı ağabeyimizin de “Bu Mahir Ünal’ın adına çok dikkat!” başlıklı yazısı da tam yerini buldu. Seneler öncesinden Bakan’ımızın Mahir Ünal’ın olacağını öğrenmiş olduk aslında.

Şimdi bizler Kahramanmaraş sevdalıları olarak Bakanımızdan çok şeyler bekliyoruz. Memleketimizin önümüzdeki bu süreçte hızlı bir yükseliş yakalayacağını biliyoruz. Bakanımıza çok işler düşüyor ve bu işlerin hepsinin üstesinden geleceğini biliyoruz. Yıllardır beklenen ivmenin Mahir Ünal’ın önderliğinde olacağını umuyoruz.

Manşet Gazetesi ve Aksu TV’de Yeni Dönem

Kahramanmaraş’ın artık eski Maraş olmayacağını biliyoruz. Bu hızlı sürece birçok kamu kuruluşunun yanı sıra özel şirketler ve medya da ayak uydurmak durumunda. Herkesin bildiği üzere bir şehirde gelişmişliğin göstergesi kabul edilen yazılı ve görsel basın da kendisini yenilemek zorunda.  Kahramanmaraş’ta,  günlük yerel gazeteler arasında olan ve yerelin amiral gemisi olarak adlandırdığım Manşet Gazetesi, 14 sayfalık olan gazetesini,  geçtiğimiz aybaşında 16 sayfaya çıkararak değişime ayak uyduracağının sinyalini vermiş oldu. Kahramanmaraş’ımızın Dünyaya açılan yüzü olan Aksu TV de bu sürece ayak uyduran Medya kuruluşlarımızın arasında yerini aldı. Malumunuz 14 Aralık 2015 Pazartesi akşamı Aksu TV yeni yayın dönemine merhaba dedi.  Logosundan tutunda, 3G canlı yayın bağlantılarına kadar, birçok alanda değişikliğe giden Aksu TV’nin, yeni yayın dönemine özel olarak hazırladığı yayınını baştan sona takip ettim.  Aksu TV’nin Genel Müdürü olan Cüneyt Beyit ile zaman zaman görüşmelerim oluyor ve TV hakkında bilgi ediniyorum. Cüneyt Beyit TV’deki yapacakları yenilikleri bana anlatırken gözündeki heyecanı ve mutluluğu hissedebiliyorum. Yeni yayın dönemine ait özel yayında ise ilk defa Cüneyt Beyit’in canlı yayına çıkması da sürpriz oldu.  Canlı yayında da Beyit’in gözlerindeki heyecan ve mutluluğu gördüm.  TV kendini adeta baştan sona yenilerek izleyicilerine daha iyi hizmet verebilmek adına çok çalışmış, emek vermiş. Emeklerine sağlık.  Adeta ulusal bir TV’yi andıran şehrimin televizyonu Aksu TV’yi de kutluyor, başarılarının daim olmasını can-ı yürekten temenni ediyorum.

Artık değişim başladı, bu sürece herkes ayak uydurmak zorunda.
Etiketler :
ÖNCEKİ YAZI
SONRAKİ YAZIDİĞER YAZILARI
  
   
1.“Bu Mahir Ünal’ın adına çok dikkat!”...Devamı
15.12.2015 tarihli yazısı.
FACEBOOK YORUMLARI
YORUM YAZ
Nick :
Yorum :
Güvenlik Kodu : iPOz7 
 
   
YORUMLAR
Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılamadı...


Eklenme Tarihi : 15.12.2015
Güncelleme Tarihi :
Sitene Ekle :  Yorum Gazetesi
Copyright © 2018   

http://www.yorumgazetesi.com/

[email protected]  
Haber Kategoriler

 • BELEDİYELER
 • EĞİTİM KÜLTÜR
 • EKONOMİ
 • GÜNDEM
 • RESMİ İLANLAR
 • RÖPORTAJLAR
 • SAĞLIK
 • SİYASİ
 • SPOR
 • YAŞAM


 • Künye
 • Reklam
 • Arşiv
 • Sitene Ekle
 • İletişim